| 211wasgnij a întrebat:

Cand va renunta romania la moneda nationala si va trece pe euro?

Răspuns Câştigător
| Takocska a răspuns:

Aşa cum ţinta intrării României în Uniunea Europeană din 2007 a fost un catalizator, ţinta adoptării euro în 2015 poate fi un catalizator pentru coerenţa politicilor. Dacă evoluţiile duc clar spre altceva şi ţinta nu mai este credibilă va fi rediscutată", a spus Isărescu.

5 răspunsuri:
| negru30 a răspuns:

Cand o sa ne vindem 100%

| MihaelaDart a răspuns:

In 2014.

| Wellfun a răspuns:

Când va fi integrată total în Uniunea Europeană.

| IceCream11 a răspuns:

In 2014

| bella_5718 a răspuns:

Peste f multi ani cu siguranta...d`abia acum cativa ani am intrat in U.E pana la euro...