| Madntc a întrebat:

Carbunele activat chiar albește dinții?

Răspuns Câştigător
| Annnnnie a răspuns:

Cărbunele activ* nu dăunează danturii și da, albește dinții. Găsești la farmacie sub formă de capsule sau tablete. Se pisează tableta sau se desface capsula și se pune pe periuța de dinți. Periezi timp de maxim 5 minute și apoi clătești. O să ți se pară ciudat la început dar nu e vreo problemă. O dată pe săptămână este suficient.
Cărbunele e eficient și nu o să îți cauzeze iritații. Am încercat și eu și e ok, vezi câteva schimbări.
Mai găsești pe anumite site-uri și cărbune in cantitate mai mare, pentru albirea dintilor.
Dacă vrei să apelezi la o albire profesionistă, ai nevoie de un buget de minim 900 de lei. happy
Fără grijă, poți folosi cărbunele activ.

2 răspunsuri:
| Andersen2k18 a răspuns:

Metodele astea nu sunt eficiente, si de multe ori strica de cat sa produca un rezultat pozitiv. Du-te la medicul stomatolog si te va indruma spre albirea cu laser.

| Denision a răspuns:

Nu, nu folosi astfel de prostii.Cea mai buna metoda de albire este cea care ti-o poate face doctorul stomatolog.Costisitoare dar buna!