| CRISTIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII a întrebat:

Care e mai sanatos coca-cola sau pepsi? de ce?

13 răspunsuri:
| ochiverzi91 a răspuns:

Nici una nici alta. Ambele sunt acidulate. happy

| oo3 a răspuns:

Nici una daca e cosumata in cantitate mare dauneaza la sanatate.

| кαтнєяιιηєPιєяcє a răspuns:

Bună! Nici una oh go on aman2 conțin aproape aceleași ingrediente.

| JokerV a răspuns:

Pai din cate am citit coca-cola s-ar zice ca are frunze de coca si din cauza asta sunt consumatori dependenti dar NU STIU SIGUR, oricum aman doua nu sunt bune cam aceleasi ingrediente

| NikolasXD a răspuns:

Nici una wtf

| Marian3rd a răspuns:

Inca nu s-a facut studii de genu, nu avem de unde sa stim.

| Șeerbi a răspuns:

Nu sunt foarte sigura, in primul rand nu este sanatoasa nici una, dar cred ca pepsi, deoarece coca-cola trebuia sa e inchida iar pepsi ar fi trebuit ca un moment dat sa faca alte produse gen : mancare, apa, sper ca te-am lamurit

| nicusor95 a răspuns:

Pepsi ca are lamaielaughing...glm.sunt la fel de nesanatoasetongue...singura solutie e sa bei fantatongue

| Emima27 a răspuns:

Ambele iti nenorocesc ficatul si ambele sunt nocive, dar Pepsi are mai putin zahar decat Cola. Eu iti recomand sa nu bei niciuna, dar daca e necesar eu ti-as spune sa bei Pepsi.

| Schutzsttaffel a răspuns:

Asta este cumva o intrebare capcana?
Cum poti intreba asa ceva.e ca si cum ai intreba ce este mai letal...un glont in cortexul cerebral sau unul in inima...

Amandoua iti fac ficatul praf...

| GameMaster23 a răspuns (pentru Schutzsttaffel):

Exact ai foarte multa dreptate

| RoCSiiiiiiiii a răspuns:

Păii nici unul deoarece amândouă au cam aceeaşi compoziție.happyŞi au cam acelaşi efect.Dar eu zic totuşi că coca-cola este mai sănătos.