| iuonak93 a întrebat:

Care grafica este mai buna cea de pe PC sau Consola?

21 răspunsuri:
| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns:

Ambeletongue
cum ar fi PC-ul meu zguduie jocurile:X, joc toate jocurile la rezolutie maximahappy

| Alexannderrr a răspuns:

Consola, logic happy

| HighOnMeth a răspuns (pentru Alexannderrr):

Iti explic tie si celorlalti de ce grafica de pe PC este mai buna.
Grafica de pe consola este mai proasta deoarece ea este facuta pentru ca sa nu ai tu probleme in joc, de exemplu lag. Depinde si de PC acum, pe un PC ultra-mega-super performant poti juca BF 3 pe HD, cand pe unul prost nici nu poti juca Half-Life pe Low.
De exemplu: Skyrim are pe Xbox 360 o grafica bunicica, nici proasta dar nici chiar excelenta, iar pe calculator la High graphics se vede de 3 ori mai bine.

Desigur, asta este parerea mea. Dar cred ca am ceva dreptate in asta.

| ƦoyJoиЭsJR a răspuns:

Consola happy

| criscalin a răspuns:

Depinde tipul consolei ex: daca e de Nintendo 64 normal ca Pc-ul e mai bun. Dar daca e de Xbox, Wii etc. s-ar putea ca consola sa aiba grafica mai buna happy

| anyhylator a răspuns:

Cu siguranta de pe consola, dar si pc cu placi video peste 1gb sunt excelente

| iuonak93 explică:

Unii cu PC altii cu Consola, mie mi se pare mai faina grafica de pe ps3 decat de pe celelalte console si pc.

| Alexu420 a răspuns:

Cine poate spune ca grafica de pe pc e mai buna?
Colsolele sunt special facute pentru jocuri. Nu exista comparatie intre ele!

| maxpaynelol a răspuns:

Nornal ca consola.PS4 si Xbox One se vede cel mai bine.Mai ales ca la console, daca ai un TV mare si FullHd normal ca arata mai bind decat pe PC pe un monitor.Si sa stii, consola bate mereu PC-ul.PS3 are niste panarame de piese dar ruleaza GTA V, watch dogs si e si 10 milioane cel mult.La 10 milioane iti iei doar placa video(la 10 mil e minimul happy ) pentru pc, ma refer la GTX 960.

| HighOnMeth a răspuns:

Grafica de pe PC este cea mai buna, grafica de pe console nu se poate compara cu cea de pe PC.

| unknownn a răspuns (pentru HighOnMeth):

Se vede ca n-ai avut o consola in viata ta.laughing

| HighOnMeth a răspuns (pentru unknownn):

ORLY? In viata mea am avut un PS2, pe care l-am vandut cu cateva luni inainte, si un Xbox 360 Elite modat. Eu nu stiu daca tu ai avut vreodata o consola, dar realizai si tu acest lucru daca aveai. Imi pare rau, dar eu nu stau si ma joc barbie dressup toata ziua pe "calculatorul meu foarte jmecher cu 100 tera HDD si 10.000 RAM".

P.S: Chiar nu trebuie sa fii rautacios.

| unknownn a răspuns (pentru HighOnMeth):

In acest moment detin un PS3 si un Xbox 360 slim, si vreau sa-ti spun de ce grafica de pe console este mai buna. Daca aveai un Xbox sau PS3 stiai cate nuclee are procesorul unui PS3 pe langa nucleele unui procesor de PC(iti zic eu daca nu stiai, nici jumatate.)
Sa nu mai punem ca PC-ul este facut pentru alte chestii nu pentru gaming, pentru gaming sau inventat consolele.

| iuonak93 explică (pentru unknownn):

Ce iti place mai mult ps3 sau xbox 360?

| unknownn a răspuns (pentru iuonak93):

PS3 pentru ca jocurile mai faine apar pe PS3 intai, sau unele jocuri apar doar pentru PS3, nu si pentru Xbox.

| HighOnMeth a răspuns (pentru unknownn):

Presupun ca nu ai auzit in viata ta de PC-uri de gaming.

| unknownn a răspuns (pentru HighOnMeth):

Prietene,eu pe PC am linux, nu folosesc rahat-ul lui Bill, si anume WINDOWS.

| Megaquest a răspuns:

PC are grafica mai buna.Nu consola http://www.youtube.com/watch?v=o921p4TIzH4 uitati-va si veti vedea ca am dreptate :)

| Kata_Cata_1996 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=Epx3JBvErfk uite un video in care compara consolele cu PC. (Pc e mai bun decat o consola in jocuri doar daca ai o placa video buna, consolele au teghnologia mult mai intarziata decat un pc poate xbox 720 care o sa apara la anul o sa bata un pc la grafica dar un pc pana in 20 de milioane daca ai un pc la vreo 30 de milioane dai clasa la toate consolele la un loc:
)

| iuonak93 explică (pentru Kata_Cata_1996):

E cam la fel grafica si depinde si de jocwinking

| Snocker a răspuns:

E super tarziu, dar clar PC. Nu mai mancati **** daca nu stiti sau detineti. Cat de redus mintal sa fi sa raspunzi consola, logic?