| jolie_3446 a întrebat:

Cat este amenda la RATB in primele 30 zile de la constatare si unde se plateste?

2 răspunsuri:
.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Amenda este 180RON iar suprataxa este de 50RON.Se plateste la sediul RATB(eu acolo am platit-o)big grin.

PS-Iti recomand sa-ti iei bilet! nu ca minee...laughing

| italiaailati a răspuns:

Intre 100 si 180 lei(noi)/daca platesti in 48 h trebuie sa platesti DOAR 1/2 din amenda minima(100 lei), deci doar 50 lei/poti plati si cu card, daca ai, la sediul central, calea SerbanVoda164(pe langa Budapesta, in spate, paralel cu bd.Cantemir,care duce spre Sincai dinspre Unirii, pe dreapta, daca privesti spre Sincai)/Daca depasesti 48 h trebuie sa platesti 100 lei...succes...si ai grija:daca vrei sa faci blat, cand te urci in ITB fa-o doar prin spate si stai pe dreapta ca sa poti vedea la statia urmatoare din timp daca se urca "gealatii"; ii recunosti usor ca umbla in grup, sunt imbracati tipic si toti la fel, ca atare ai timp sa cobori inainte de a te prinde; dar exista o metoda mult mai sigura de a face blat cu conditia sa mergi constant pe o anumita linie; daca te intereseaza ti-o spun:trimite-mi adresa ta la italia.ailati@yahoo.it