| Yrynella a întrebat:

Ce credeti despre afirmatia " Daca dragoste nu e- nimic nu e! "

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cunosc melodia, se refera ca nu poti avea nimic in relatie daca nu ai dragoste atunci nu poti face nimic cu acea persoana. In viata se pot realiza alte chestii chiar daca nu iubesti.

| Trăie a răspuns:

Cat se poate de reala crede-ma!

| Bot a răspuns:

Eu sunt de acord cu aceasta afirmatie.La ce ar ajuta banii daca nu ai o persoana draga cu care sa-i imparti,la ce ar ajuta sa ai tot ce-ti doresti daca nu ai dragoste? daca nu ai dragoste inseamna, din punctul meu de vedere, ca nu ai nimic.Doar un suflet pustiu. Daca nu ai dragoste nu simti ca iubesti.
Asta cred.

| Nume a răspuns:

Dragoste te tine in picioare fara dragostea de mama ai putea trai? ei bine eu si in viata nu poti traii fara iubire deci cred

| Tania a răspuns:

Pai asa in general e adevarata,dar se poate duce o relatie si fara indragosteala foarte bine, dar ma gandeam mai ingeneral.
Se spune ca si Dumnezeu a facut lumea din dragoste, dar ma rog e discutabillaughing

| valThina a răspuns:

Poate ca o sa ma contraziceti sau nu, dar eu cred ca dragostea asta de care s tot vorbeste nu e dragostea pe care i-o daruiesti unei persoane de sex opus, ci la dragoste in general, la dragoste pentru frumos, pentru parinti, rude. aceasta dragoste o simtim inca de cand ne nastem.

| frumusik96 a răspuns:

E adevarat adica poti sa ai ce vrei tu dar fara iubire, dragoste, sanatate nu esti fericit

| jojobg a răspuns:

Ca e gresitalaughing
Unii traiesc si fara dragoste.
Dragostea ca si tristetea e doar un sentiment. Poti trai fara!
Daca nu s-ar trai fara, de ce sunt atatia oameni singuri?hee hee
simtim nevoie de-a avea o pereche pentru a ne face viata mai buna\ adaptare in societate bla bla bla dar e complet gresita!happy
se traieste si inca binehappy

| jojobg a răspuns:

Nu pot fi de acord cu voihappy
Ce e dragostea pana la urma?!straight face
un sentiment ca oricare altul!happy

| TylerR3r a răspuns:

O prostie laughing