| dragos9234 a întrebat:

"Daca dragoste nu e nimic nu e"
Cat de corecta vi se pare afirmatia?

Răspuns Câştigător
| Mădă0611 a răspuns:

Toata lumea se gandeste la iubirea fata de cineva. Mie imi place o melodie, refrenul e "in everything you do, your love shines through" si ascultand-o imi ziceam, "da, da, in tot ce faci e iubire, cata iubire e in jur" si mi-a sarit fisa rolling on the floor Daca cineva te minte, e pentru ca vrea sa castige ceva, pentru ca iubeste acel ceva, orice ar fi. Orice ai face, e din iubire, uite, Hombre iubeste caprele, sau iubeste sa le mulga, sau nu iubeste asta, dar iubeste branza din lapte de capra. Daca dragoste nu e, nimic nu e.

| dragos9234 explică (pentru Mădă0611):

happy

| Mădă0611 a răspuns (pentru dragos9234):

Vad ca ti-a placut raspunsul, uite si melodia http://www.youtube.com/watch?v=nW1xZ664ji0 :>

| dragos9234 explică (pentru Mădă0611):

Nu pare genul meu din pacatesad.

| Mădă0611 a răspuns (pentru dragos9234):

E de fapt remix chillout, originalul e prea bumtzi, cred, http://www.youtube.com/watch?v=TFQYCSvl4vk&feature=youtu.be&t=1m40s oricum, era vorba de refren, desi si versurile sunt faine.

19 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Daca dragoste nu e, avem si alte treburi, sa pastem caprele, sa le mulgem sa facem branza, chestii. socoteli.

| Georgyyyyyyy a răspuns:

Buna e adevarata afirmatia, deoarece daca iubirea nu este reciproca ci doar unul il iubeste pe celalat aia nu e dragoste adevarata ci doar o prosteala. dragostea e atunci cand doi tineri se iubesc cu adevarat, isi impartasesc sentimentele unul altuia, vor sa faca cv impreuna...iar dragoste nu e cand sentimentele sunt doar la unul din ei si celalat isi bate doar joc si e nepasator si nu vrea o relatie serioasa...depinde de persoana si caz!

| Raniia a răspuns:

Daca o daruiesti si ai vointa sa iubesti.

| Delicacy a răspuns:

Iubirea se află în fiecare dintre noi şi se manifestă diferit. Poţi iubi natura,te poţi iubi pe tine însuţi,sau poţi să iubeşti pe alţii. Iubirea este cea care îţi dă viaţă, care te ajută să te accepţi pe tine, aşa cum eşti.Ea îţi antrenează mintea şi spiritul, este cea care păstrează o armonie între trup şi suflet. Dacă ea nu ar mai fi, atunci toată esenţa omului s-ar scurge prin mlaştini şi puţuri...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă nu e dragoste, e liniște. Pentru unii liniștea/singurătatea înseamnă ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragostea este cea mai speciala dintre calitatile umane. Cine este plin de dragoste va fi un om iubit de multi. Cand spun dragoste nu ma refer la sex.

| Jυsтℓσяγ a răspuns:

Daca nu e dragoste atunci e relaxare.
Daca iubire nu e atunci e singuratate si meditatie.
Daca ura nu e atunci nici stres nu e.
Daca nu e nici una din astea trei de mai sus atunci e liniste si pace.Numai bine.

| Alexaaandraaa a răspuns:

Dacă nu ai iubire față de cel de lângă tine, nu simți nimic stai practic pentru alte avantaje, cele materiale. Dragoș, dacă îl iubești pe cel de lângă tine treceții peste tot, deci corect "Daca dragoste nu e nimic nu e" O seară frumaosă! happy

| dragos9234 explică (pentru Alexaaandraaa):

Degeaba il iubesc pe cel de langa mine daca nu sunt iubit de respectiva persoana.

| Georgyyyyyyy a răspuns (pentru dragos9234):

Asa e Dragos... iubirea adevarata inseamna iubirea din partea amandorura sa fie primita... ceea ce in ziua de azi numai e iubire adevarata ci doar aventuri etc

| Alexaaandraaa a răspuns (pentru dragos9234):

Adevărat! happy

| georgeceltoma a răspuns:

Cuvantul "nimic" inseamna nici sentimente nici viata nici materie, adica vid. Tu daca nu iubesti inseamna ca a disparut totul si exista nimic cu ochi si cu sprancene

| Panteras a răspuns:

Iubirea este manifestata in fiecare zi la fiecare dintre noi pai daca nu iubim cv dc il mai folosim daca nu iubim pe cineva dc il mai sarutam daca nu iubim cv dc tot il facem deci e simplu in oricine exista iubire

| minus273virgula15gradeCelsius a răspuns:

Desigur, dar ma indoiesc.