| Loredana123 a întrebat:

Ce este timbrul fiscal pentru viza de flotant si de unde pot face rost de acesta?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

La unele centre de evidenta al populatiei, taxa de timbru fiscal se poate achita direct la caserie, nu-ti mai trebuie un drum sa cumperi timbru.
Intereseaza-te intai!

| Bondarel99 a răspuns:

E dovada ca ai plătit o taxa.
Îl iei de la posta, poate fi de 2 sau 5 lei, depinde de cat ai nevoie

| Loredana123 explică (pentru Bondarel99):

Si ma duc la posta si il cer? Doar atat?

| Bondarel99 a răspuns (pentru Loredana123):

Dacă trebuie sa iei un timbru de 5 lei ii ceri un timbru de 5 lei și o sa știe ce sa iti dea. Sau de 10 lei sau de cât ai nevoie.