| baiatuucupizzza a întrebat:

Ce este un acces point?

5 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Locul, usa, poarta prin care intri

| alecx4music a răspuns:

Se refera la un router wireless (un sispozitiv in care bagi firul de internet si transmite pe raza de 50-100 metrii intenet) te poti conecta cu orice telefon, tableta sau calculator care are wifi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E un punct de acces pe scurt o portita spre ceva simplu si fara complicatibig grin

| Flaviucu a răspuns:

AP-ul conecteaza mai multi clienti wireless intre ei sau la un lan - primeste pachete RF si le transforma in semnal electric si invers, il poti privi ca un media converter : unde electromagnetice semnale electrice.

| baiatuucupizzza explică (pentru Flaviucu):

Adica iau semnal de la router si mil transforma in curent pentru mufa rj45 si invers?