| nicu_4776 a întrebat:

Hei TPU, care e diferenta dintre un Acces Point de interior si unul de exterior, vreau mai multe detalii

5 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

AP-ul de exterior, rezista la ploi, ger, vant, etc ( detin unul ), iar un AP de interior acela nu este rezistent la intemperii, si il gasesti mai mult pe mufa usb. ( cel de exterior are mufa RJ )

Bft!

| nicu_4776 explică (pentru Jipa95):

Este diferenta si de suprafata de acoperire intre ele nu?

| Jipa95 a răspuns (pentru nicu_4776):

Exact cel de exterior are o raza de acoperire mult mai mare, si o stabilitate mult mai buna.

| nicu_4776 explică (pentru Jipa95):

AP-ul tau are antena omnidirectionala, sau care este mai buna?

| Jipa95 a răspuns (pentru nicu_4776):

Nu, AP-ul meu are antena integrata pe placa, este vorba de asta : http://www.emag.ro/access-point-tp-link-tl-wa5210g/pd/E36R2BBBM/ si cum ti-am mai raspuns si la o intrebare anterioara, este foarte foarte bun;)