| Flamand_Cristy_1995 a întrebat:

Ce inseamna hamachi la un server de minecaraft?

Răspuns Câştigător
| totuldesprenimic a răspuns:

Hamachi este un program cu care iti faci un server cu care poti juca cu un prieten. Server care nu este oficial. Doar voi stiti de el. Sunt tutoriale pe youtube cum sa iti faci server cu hamachi. Este usor si apropo nu ii da funda la pyssyka aia ca a copiat de pe wikipedia fara a sti ce inseamna.

2 răspunsuri:
| Mădălllinna a răspuns:

Hamachi este o aplicație shareware folosită la crearea de rețele virtuale private (VPN) capabilă să stabilească legături directe între calculatoare care sunt după un firewall NAT fără a necesita reconfigurare (în majoritatea cazurilor); în alte cuvinte, el stabilește o conexiune prin internet care simulează o rețea LAN. Programul este disponibil pentru Microsoft Windows și, beta, pentru Mac OS X și Linux.

| totuldesprenimic a răspuns (pentru Mădălllinna):

Sti copia de pe wikipedia?

| totuldesprenimic a răspuns (pentru Mădălllinna):

Hamachi este un program cu care iti faci un server cu care poti juca cu un prieten. Server care nu este oficial. Doar voi stiti de el. Sunt tutoriale pe youtube cum sa iti faci server cu hamachi. Este usor si apropo nu ii da funda la pyssyka aia ca a copiat de pe wikipedia fara a sti ce inseamna.