| pOrUmBiTzA_5701 a întrebat:

Ce inseamna profilul estetica si igiena corpului omenesc? sunt in clasa a 8 si ma intereseaza acest profil dar nu stiu prea multe...

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Inseamna ca te califica intr-o anume meserie legata de estetica( frumos ) si igiena( set de reguli care mentin sanatatea )corpului omenesc --- spre exemplu cea de "coafor-stilist " sau de "cosmetician ". Important pentru tine este sa te informezi pentru care dintre calificarile profesionale apartinand acestui domeniu, liceul sau grupul scolar respectiv, a obtinut acreditarea de la minister( asta, pentru a stii dinainte in ce te vei califica! ) Numai bine!

5 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Acest profil are calificarea de coafor -stilist
diploma o obti dupa clasa a XII

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt in clasa a 10 la estetica si inveti manichiura, coafura, frizerie, eu am 3 ore de practica in fiecare saptamana, in rest ne preda tunsorile si la barbati si la femei.

| Nisy a răspuns (pentru anonim_4396):

Buna, cata ore de mate faci pe saptamana? dai bacul la mate?

| wolder a răspuns (pentru Nisy):

3 ore de mate pe saptamana
bai bacul la mate si romana sigur
a 3a materie e la alegere: la mine in scoala e economie, logica, psihologie sau geografie.

| madalynicy a răspuns:

E frumos specfic fetelor dar esti din iasi?
ca si eu sunt pe profilul acesta si inavat in iasi