| Skumpik2013 a întrebat:

Ce inseamna profilul estetica si igiena corpului omenesc? sunt in clasa a 8 si ma intereseaza acest profil dar nu stiu prea multe.Dau funda pentru cine imi spune si mie mai explicit.

Răspuns Câştigător
| BlackScorpion001 a răspuns:

Profilul estetica si igiena corpului oemensc inseamna ca te vei califica intr-o anume meserie legata de estetica( frumos ) si igiena( set de reguli care mentin sanatatea )corpului omenesc --- spre exemplu cea de "coafor-stilist " sau de "cosmetician ". Important pentru tine este sa te informezi pentru care dintre calificarile profesionale apartinand acestui domeniu, liceul sau grupul scolar respectiv, a obtinut acreditarea de la minister... Numai bine! Funda?

| Skumpik2013 explică (pentru BlackScorpion001):

Da o meriti multumesc mult!

| Skumpik2013 explică (pentru BlackScorpion001):

Multumesc pentru raspuns.
BlackScorpion001

3 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Cred ca se refera la chestii de genul manichiura, pedichiura, coafura, cosmetica etc