| DrDeath a întrebat:

Ce parere aveti de ACTA?

Răspuns Câştigător
| AlinaAlyna a răspuns:

ACTA?! de **** eu una sunt impotriva suntem copii avem si noi nevoie de timpul nostru nu doar scoala si plus de asta o sa distruga tot si pc-uri si telefonae plus inchisoare si amenda?! ce dracu nu doar teme avem nevoie de timpul nostru SPUNE-TI NU ACTA

8 răspunsuri:
| Bitzy a răspuns:

Contra.straight face

| xXkenzorXx a răspuns:

Pai parerea mea despre acest program numit ACTA este una foarte rea!
Nu mi se pare corect ca fiecare informatie la care umblii tu de pe Net sa ajunga si la ei si sa vada ce faci sau alte lucruri!
Poate sunt chestii personale si scuzati exprimarea si poate vrea muschiul meu sa nu vada ei cea ce fac la laptop sau la calculator!
O minunata prostie de lege si daca as fi presedinte, as interzice-o chiar din prima zi pentru ca nu e corect ce se intampla, dar sper ca acum este gata si nu trebuie sa ne mai temem de aceasta,, lege'' pentru ca nu mai este!
Conform unor site-uri, youtube-ul este acum in siguranta, iar ACTA nu mai are autorizatie sa ii faca nimic, deci hai Youtube si TPU!

| Toshima a răspuns:

Inchisoare omule...Astia ne spun numai minciuni!

| GeorgeGabriel a răspuns:

Eu cred ca A.C.T.A.(Anti-Counterfeiting Trade Agreement) legea A.C.T.A. nu se mai voteaza deoarece sunt foarte multi oameni care protesteaza

| mafialuialinus a răspuns:

Daca vrei mai multe detalii maine va fi protest

| RINA2 a răspuns (pentru mafialuialinus):

Unde se tine protestul?

| DixieIsCrazy a răspuns:

Eu una nu prea ii inteleg rostul acestui "document"
Stiu ca incearca sa limiteze pirateria si chestiile de genul.dar ar fi super urat daca nu ne-am mia putea exprima opinia pe un site de socializare cum este TPU sau facebook de exemplu
oricum...eu una nu as vrea sa se aprobe aceasta lege si sunt clar impotrica ei
sper ca nu te-am suparat cu nimic din ce am scus mai sus.sa ai o noapte buna! :*

| eusicumine_4355 a răspuns:

S-a terminat cu ACTA amice big grin