| georgianasiiulia a întrebat:

Ce parere aveti despre Maghiari. ( eu sunt pe jumatete maghiara ) happy

14 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cel mai bun prieten al meu este maghiar. Traiesc intr-o localitate in care sunt majoritari ungurii. Majoritatea dintrre ei sunt oameni buni. Sunt insa si sovini care ar merita o lectie. Primarul si cu biserica reformata au reusita sa aduca separatismul si au facut separat un liceu pentru maghiari. Multi maghiari, insa, s-au inscris la liceul roman. Unora le pare rau ca au mers la liceul maghiar. Asta e! Oameni cu bune si cu rele.

| Violleta2022 a răspuns:

Ca oameni, sunt exact la fel ca alti 7 miliarde dupa planeta asta!
Nu sunt nici diferiti si nici nu exceleaza in inteligenta, nu au un al 10-lea simt si nici vreun corn in frunte, deci, oameni normali!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Corect se zice ca esti pe jumătate unguroaică, nu maghiară, ca sună urît. Sau nu vorbesti bine Româneste? Dar ungureste vorbesti? Ce varsta ai?

| georgianasiiulia explică (pentru CristiDinBucuresti):

Dar asa este corect.

| georgianasiiulia explică (pentru CristiDinBucuresti):

Vorbesc si in maghiara si am 12.

| minrest a răspuns:

Am o parere foarte buna. Nimic nu este mai josnic, dupa parerea mea, decat sa urasti un alt popor.

| CuriousStuff a răspuns:

Atata timp cat nu se fac ca nu stiu sa vorbeasca limba romana nu am nimic cu ei, in schimb cand ii vad ca se plang ca nu se adapteaza/integreaza in Romania si ca sunt marginalizati dar ei vorbesc preponderent maghiara ma intreb oare cum pot sa gandeasca cu jumatatea aia de creier. Am prieteni maghiari cu care ma inteleg bine, fiind la facultate in Targu Mures unde sunt maghiari o gramada, insa ma deranjeaza mult cei descrisi mai sus.

| Desireღ a răspuns:

Părere bună
Maghiarii este mișto

| florinflorescu a răspuns:

Nici o parere, toti suntem oameni, orice natie are oameni buni si rai. ca o padure are si ea uscaciuni, nu poti generaliza si eticheta oamenii dupa natie religie si sex. cei fara creier asa fac. eu am stat in cluj si maghiarii pe care i-am cunoscut au fost foarte ok.

| Aslam a răspuns:

N-am o parerea anume... si ei sunt tot oamenii. happy

| Vinsieu a răspuns:

Cind esti OM, nu conteaza natia.
Numai nu te fa ca esti ceea ce nu esti.

| GoStar a răspuns:

Nota 10 la unguroaice. laughing)
Sunt oameni ca toti ceilalti, sunt unguri buni si romani buni, sunt unguri rai si romani rai.

| Anooonimmm21 a răspuns:

Sunt la fel ca toti ceilalti oameni happy

| ZebraGalbena a răspuns:

Ca orice alt om, scrie altceva in buletin, istorie usor diferita. mici diferente din multe puncte de vedere. oricum Romania nu se compara cu Ungaria (sunt roman si spun asta.)