| BlackArt333 a întrebat:

Cred ca am suparat/enervat un Crompisor! O/il tot contrazic ca nu e corect termenul "ungur/Ungaria/ungureasca o.o! Adica asa ziceti voi, romanii! In maghiara (termenii corecti) sunt "maghiar/Magyarorszag(asa se numeste tara in maghiara)/ maghiara"... Daca aveti de gand si voi sa va contraziceti cu mine, vreau sa mentionez ca eu am rude apropriate care sunt maghiari si vorbesc la perfectie limba!

23 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Bozgori din Bozgoria se mai zicerolling on the floor

| BlackArt333 explică (pentru AvalohAlyn):

rolling on the floor Nu am mai auzit termenul asta!

| AvalohAlyn a răspuns (pentru BlackArt333):

Asta e un apelativ pe care il folosesc romanii cand vor sa jigneasca unguriilaughing)

| AvalohAlyn a răspuns:

Scuze,eu doar am zis cum mai zic romanii la cei maghiari, nu am vrut sa te jignesc. daca te-ai suparat scuze.

| BlackArt333 explică (pentru AvalohAlyn):

Nu m-ai jignit deloc! Adica si daca ai fi vrut asta ma durea in cot! Ca sa ma suparati trebuie sa ma contraziceti sau sa imi vorbiti de rau familia! laughing

| KamaSutra a răspuns:

Fiecare spune cum vrea!

Lasa-l pe Crompulet in pace! angry

| BlackArt333 explică (pentru KamaSutra):

OOOO! Avem o indragostita!

| KamaSutra a răspuns (pentru BlackArt333):

Cine? Eu? De Crompulet? rolling on the floor)

Nu,nu, nu, draga mea, dar e ca un fratior, numai de i-ai vedea fata adorabila, n-ai cum sa te superi pe el puppy dog eyes

| AirănMeidăn a răspuns:

ungur, maghiar sau bozgor, tot aia e

| LePotato a răspuns:

Ok

| BlackArt333 explică (pentru LePotato):

Uite cine baiat cuminte si nu ma contrazice! Vrei o ciocolatica?! Da?! Vrei?! Uite! https://www.facebook.com/......006711302/

| LePotato a răspuns (pentru BlackArt333):

Nu-mi deschide poza :'(
*sunt pe telefon*

| BlackArt333 explică (pentru LePotato):

sad ii o cioco milka cu ceva, nu mai stiu ce! happy Vezi de pe calculator cand poti!

| Croampa a răspuns:

De ce ai crede ca-s fata? -.*

Si uitandu-ma pe raspunsuri am vazut ca tu incerci sa ne " inveti"... thinking

| LaughingKarima a răspuns:

Nu 'ungureasca' ci 'ungureste', si ce? sa stii ca putin sunt cei care zic 'maghiara' si sa stii ca am o prietena, e din Ungaria si vorbeste la perfectie dar ea zice 'ungureste' nu 'maghiara', te enervezi degeaba.

| BlackArt333 explică (pentru LaughingKarima):

Nu eu am zis "ungureasca" ci Crompy! Asa ca ceart-o pe ea! Nu stiu ce prietena ai tu... Poate ca ii pe jumatate romanca ca si mine! Si eu mai folosesc termenii astia... Pentru ca asa m-am obisnuit eu, fiindca stau printre voi, dar eu zic doar ca corect se zice cu "maghi" in fata nu cu "ung" laughing Intelegi?! laughing V-am zis sa nu ma mai contraziceti! happy

| LaughingKarima a răspuns (pentru BlackArt333):

Nu e jumatate, doar ca ai ei s-au stabilit in Romania. Plus, si ce daca? Tu poti sa ne spui, noi tot ungureste ii zicem.

| BlackArt333 explică (pentru LaughingKarima):

Tu vorbesti cum vrei! Eu incerc doar sa va invat cum se vorbeste corect! happy

| LaughingKarima a răspuns (pentru BlackArt333):

Vrei sa spui ca 'ii inveti', mie nu imi trebuie romana, iubirea mea de portelan.

| BlackArt333 explică (pentru LaughingKarima):

? Ok! Atunci pe tine nu te mai invat! rolling on the floor

| LaughingKarima a răspuns (pentru BlackArt333):

Nici nu imi trebuia, fiecare vorbeste cum vrea pana la urma.

| BlackArt333 explică (pentru LaughingKarima):

Voi vorbiti cum vreti dar trebuie sa stiiti si forma corecta, stii? straight face happy

| LaughingKarima a răspuns (pentru BlackArt333):

Dar nimanui nu ii pasa, fiecare vorbeste cum vrea, daca x nu vrea sa vorbeasca corect e treaba lui, nimeni, nici macar un profesor de romana nu poate vorbi gramatical corect.