| Yrynella a întrebat:

Ce romane din literatura romana, sau universala ati citit si v-au placut mult? care l-ati putea recomanda, dar care au si o morala buna, si care contin cuvinte noi, din care ai putea sa-ti imbogatesti vocabularul. Ofer funda pentru cel mai bun raspuns!

4 răspunsuri:
| F4ng a răspuns:

Aventurile lui sherlock holme si memoriile lui sherlock holme nu sunt ele cine stie ce incarcate de cuvinte noi dar in opinia mea ai putea invata cate ceva despre logica si deductie. Mie una mi-au placut si ti le recomand cu incredere.

| Spitz10 a răspuns:

Am eu o carete foarte buna, se numeste Scufita Rosie.Ha! Ha! Ha!

| AnneIsHere a răspuns:

Mie imi place foarte mult legendele olimpului am citit tot volumul exista volumul 1, 2, 3 o sa-ti placa e super!

| cKle1n a răspuns:

General SS.
Nu este un roman dar este o carte minunata despre al 2-lea razboi mondial.