| BoAfan a întrebat:

Ce sa fac sa nu-mi mai fie rau pe masina? adica sa [vomit]

5 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Sunt ceva pastile la farmacie pentru asta! mergi,spune-i farmacistului ca iti este rau pe masina si stie el ce sa iti dea!
si asta o sa treaca de la sine,mai ales dca ai permis si o sa conduci,o sa vezi ca nu o sa iti mai fie rau nici cand stai in dreapta!winking
si atunci can esti in masina incearca sa nu te mai uite in dreapta si stannga pe geam,uitat-teundeva in fata,in departare si fi atenta la ceva acolo,sau citete ceva in timp ce mergi!
multi spun sa mananci guma,si sora mea avea aceiasi problema, insa, de la guma ii era si mai rau!tongue

| annkaa a răspuns:

CEAuhappy
te duci la farmacie si ceri pastile pentru greata...iei inainte sa pleci cu autocaru sau masina.

| ghitza a răspuns:

Da jos toti bradutii aia sau daca e vreun alt mijloc de parfumare a masinii. Asta daca ti se face rau de la parfum la care adaugi caldura. Cand ti se face rau deschide putin geamul si ia cateva guri de aer.

| BaDrihanna a răspuns:

Exista pastile te duci la farmacie si ceri pastile panru rau de masina le iei cu o ora inainte de plecare

| puckaciu a răspuns:

Nu mai intra in masina daca ti-e rau.