| AcadeaRoz a întrebat:

Ce stiti despre Clubul European al Castigatorilor?
Exista asa ceva?

Răspuns Câştigător
| ANYYYY a răspuns:

Buna dimineata! Si eu am primit acel mail in care ma anunta ca asi fii castigatoarea sumei de 20. 0000 lei si le-am trimis mail cu intrebarea cand primesc banii? si mi s-a raspuns :Am primit e-mail-ul din partea dumneavoastra si dorim sa va va aducem la cunostinta urmatoarele:
In cel mai scurt timp va vom expedia borderoul dvs. de remitere a cecului de 20.000 lei.
In cadrul acestei promotii se acorda 2 premii:
- Premiul I – un cec in valoare de 20000 lei
- Premiul II – mai multe cecuri de reducere, in valoare de cate 10 lei fiecare, ce pot fi folosite pentru a obtine o reducere, cu ocazia unei noi comenzi.
Cecul in valoare de 20.000 lei se acorda prin tragere la sorti pe data de 20/09/2011, acest lucru fiind specificat si in regulamentul jocului pe care il veti primi in interiorul plicului mare, pe verso.
Fiecare participant valid, chiar daca nu castiga marele premiu, este asigurat ca va primi un premiu, reprezentand un cec de reducere in valoare de 10 lei fiecare.
Pentru a deveni participant valid, trebuie sa returnati cuponul de comanda semnat si datat, cu sau fara o comanda de produse.

Cu respect,
Echipa Direct Office S.R.L.
Deci totul e vrajeala; nu stiu decat sa amageasca oamenii, era prea frumos sa fie adevarat!

16 răspunsuri:
| naebarbat a răspuns:

Dupa cum se poate vedea pe siteul acesta ( http://lege5.ro/......bucuresti)
firma e sustinuta si in instanta prin "N.U.P-uri" asa ca cum spunea cineva
"Acest gen de afaceri se bazeaza pe faptul ca mama prostilor si credulilor e tot timpul insarcinata"
oricum ce face firma asta ar trebui trecut in afara legii si corectate scaparile pe care se bazeaza, mie unul mi se pare inselatorie pe fata.

Direct Office S.R.L.
B-dul ION MIHALACHE
Localitate BUCURESTI SECTORUL 1
Bloc.4, Scale.B, Apartament.2, Sector.1
Telefon: 0722-223428
Telefon, terţiar: 021-2036132
sau
Bucuresti, OP 83, CP 75
Direct Office S.R.L.
Ion Mihalache 313, bl.4, sc.B, ap.2, sector 1
Romania
telefon: 021/208.70.75
eMail: office@direct-office.ro

adresa de pe siteul : http://www.physiocare.ro/index.php?
unde se desfasoara un asemenea concurs: http://www.physiocare.ro/sudoku-2013/
ii mai gasiti si aici: http://www.banimulti.ro/sudoku-castigator/
si aici: http://www.premii-de-milioane.ro/premii-de-milioane-regulament/
si aici: http://www.cuvantul-de-milioane.com/game-wordquiz/
si aici: http://www.direct-money.ro/catalog-chestionar/
si aici: http://www.physiocare.ro/concurs/sanatate/physiocare-acasa-sanatate/
si aici: http://www.vanzaridirecte.ro/ferm-confort-bust-acasa/
si aici: http://www.spalare-fara-detergent.ro/bila-spalat-haine-acasa/
si aici: http://www.cercetare-sanatate.ro/silueta/

Finante pentru DIRECT OFFICE SRL
10.982.324RON Cifra de afaceri, 1.767. 395RON Total Active, 1.380. 189RON Profit
Datorii: - RON Cifrele din bilantul pe 2009

| AnelisseW a răspuns:

Buna dimineata! AcadeaRoz! Ai primit cuva un mail in care te anunta ca ai castigat o suma de banii?! Daca da si eu.dar nu stiu daca e real sau nu?!

| AnelisseW a răspuns:

Buna dimineata Asa e...Dar vom vedea!

| AnelisseW a răspuns:

Mai si eu cred ca e teapa! Dar mi-e nu mi-s cerut nimic decat adresa...ati intrat pe la vreun concurs ceva?

| AnelisseW a răspuns:

Dar ce specifica in maill? mai exact sa vedem vb de acelasi lucru? un copy paste?!

| AnelisseW a răspuns:

Buna ziua am primit azi de la ei un plic...acum intelg cine sunt ei si cum au adresa mea.am comandat de la ei niste produse"PHYSIOCARE", stiti despre ce vb? spun ceva si de un concurs! mi-a trimis si un pliant cu diferiti oamenii fotografiati cu banii in mana, dupa figura sunt romanii, si cica au castigat sume diferite asa arata acolo...pup

| AcadeaRoz explică:

Draga domnule Augustin

Am o veste foarte buna pentru dumneavoastra. In calitate de membru al clubului nostru, ati fost nominalizat castigator la premiul de 20.000 lei.

Vi se pare incredibil? Va inselati. Draga domnule Augustin, am in fata mea borderoul dvs. de remitere a cecului pentru acest premiu de 20.000 lei.

Nu este o suma exorbitanta (si, din pacate, nu este nici marele premiu la Loto, pe care il asteptati in continuare), dar nu este de neglijat. Ganditi-va la ce puteti face cu acesti 20.000 lei:

♦ Sa va schimbati masina;
♦ Sa va renovati casa;
♦ Sa plecati intr-o vacanta de vis;
♦ Sa oferiti cadouri minunate celor apropiati.

Norocul v-a ocolit, probabil, pana acum. Aceasta nominalizare este primul semn al destinului.

Va intrebati cum puteti primi acest premiu de 20.000 lei? Raspunsul este foarte simplu: trebuie doar sa validati borderoul dvs. de remitere a cecului, pe care vi-l vom trimite in 48 h. Pentru aceasta, nu avem nevoie decat de adresa dvs. postala completa.

Iata asadar tot ceea ce trebuie sa faceti pentru a primi cei 20.000 lei.

Asa am primit mailu e pe tati pus si nu imi dau seama de ce a venit cu numele lui pe adresa mea de mail

| cristian2010 a răspuns:

Nu exista clubul european al cstigatorului eu zic si va zic la toti

| hurmuzel a răspuns:

Cumva ai primit pe 21 martie 2011 de la Departamentul de premii cum ca ai castigat o suma de bani? Si eu am primit...eu merg intotdeauna pe un singur principiu...if it is too good to be true than is a fake! v-om vedea

| hurmuzel a răspuns:

Eu cred ca e vrajeala nimeni nu da bani gratis

| marian_9742 a răspuns:

Si eu am primit un mail ca sunt castigator al unei sume mari de bani, dar nu am gasit nimic despre acest "club". Cred ca este teapa.

| gggg a răspuns:

Buna! nu dati curs acestei tepe! si eu am primit acest mail, am facut cateva cercetari si am ajuns la concluzia: teapa! va dau cateva linkuri pentru lamuriri.
http://www.stiri24.ro/arhiva/articol.html?id=326590
http://www.realitatea.net/transcript/2009-08-10
firma este administrata de un francez care a tot dat astfel de tepe!

| playzonne a răspuns:

Buna AcadeaRoz, parerea mea este s`o lasi balta, e un mod de a le da lor te miri cati euro prin tel au transfer bancar iar rezultatele sunt 0, firma respectiva, are sediul in bucuresti si sunt niste sarlatani cu acte i legale happy ( conform legislatiei au dreptul s`o faca) iar daca tu nu esti multumit, obligatia lor este sa-ti returneze banii innapoi, dar daca plata o faci prin sms si tu ai un ab mobilfon, cum iti returneaza banii?
eu am primit timp de aproape 4 saptamani mail de la ei pana am incetat sa le deschid mail`ul iar eiri ca multi dintre voi am primit acelasi mail cum ca as fii castigat 20.000 lei laughing
deci, este o mare minciuna si un mod de a va lua niste bani

| vladtdr_2959 a răspuns:

Buna! Am primit si eu un e-mail cum ca asa fi castigat 20.000 lei de la acest club iar tot ce am facut a fost sa introduc nume/prenume, adresa, e-mail.Mi-au raspuns ca in 48 de ore imi vor trimite nu stiu ce borderou...acuma asteptam

| gisca09 a răspuns:

Si eu am primit la fel mi-a venit plic acasa da trebuie sa comand de la ei si dup aia imi trimite cecul

| fyby a răspuns:

Am primit si eu acelasi e-mail exact ca si la cei mentionati mai jos,doar ca ar fi STRIGATOR LA CER sa fie chiar adevarat,nu am primit inca banii dar sant OPTIMISTA astept,NICIODATA NU E PREA TARZIU DE CAT DE FEL SPER sa fie..., o sa revin cu alt raspuns DUPA, am sa va spun daca e chiar adevarat