| MickeyMouse1999 a întrebat:

Ce trebuie sa fac daca vreau sa ma transfer la alt liceu si pe alt profil?

Răspuns Câştigător
| Florenta16 a răspuns:

In primul rand trebuie sa ai o cauza bine determinata pentru care vrei sa te muti pentru ca transferurile se dau greu.
Apoi trebuie sa dai diferente mai ales daca te duci la alt profil,
Bafta.

| MickeyMouse1999 explică (pentru Florenta16):

Si conteaza cu ce medie s-a intrat acolo?

| Florenta16 a răspuns (pentru MickeyMouse1999):

Absolut. Ca daca liceul este de 9 si tu ai 8, vei putea intra, dar cel mai probabil la o clasa d-aia mai. asa.

| MickeyMouse1999 explică (pentru Florenta16):

Pai eu am avut media de admitere 8, 15 si cea mai mica medie a fost 8, 26 straight face

| MickeyMouse1999 explică (pentru Florenta16):

Si conteaza media cu care o sa termin eu semestrul asta?

| Florenta16 a răspuns (pentru MickeyMouse1999):

Da, asa poti intra. Diferenta de cateva sutimi, dar poti intra.

| MickeyMouse1999 explică (pentru Florenta16):

Deci nu conteaza cu ce medie termin pe primul semestru nu?

| Florenta16 a răspuns (pentru MickeyMouse1999):

Aici e problema, ca te poate transfera si dupa media ultimului an de liceu. Dar nu cred. Oricum nu strica sa incerci sa ai o medie cat mai buna pentru orice eventualitate.

| MickeyMouse1999 explică (pentru Florenta16):

Ok multumesc :*

| Florenta16 a răspuns (pentru MickeyMouse1999):

Cu placere. Oricand.