| anonim_4396 a întrebat:

Sall
Vreau sa ma transfer in vacante mare la alt liceu si la alt profil.
Ce trebuie sa fac ca sa ma transfer?

Răspuns Câştigător
| Floreenofficial a răspuns:

Salut!
Pai te duci la liceul unde vrei sa te muti, la secretariat si intrebi de ce ai nevoie ca sa te primeasca, daca mai au locuri disponibile si apoi la liceul actual sa iti dea documentele pe care le ai la ei, foaie cu mediile etc.Dar trebuie sa faci o cerere cred la noul liceu care sa fie cat mai convingatoare ca sa te primeasca, sa spui de ce doresti sa te muti! Bafta!

| nush95 a răspuns (pentru Floreenofficial):

Trebuie sa ma duc neaparat cu un parinte sau pot si singur?

| Floreenofficial a răspuns (pentru nush95):

Pai cu un parinte.Ca si eu m-am transferat acu 2 ani si vor sa vada daca sunt de acord parintii, tocmai asta-i chestia. Unul nu ambii...Bafta!

| nush95 a răspuns (pentru Floreenofficial):

Salut.
Mai am cateva nelamuriri cu transferul.
1.Pot sa depun cererea de transfer oricand in vacanta mare?
2. Cerea de transfer il fac la liceul la care doresc sa ma mut, in prima zi cand ma duc la secretariat?
3. Dupa ce am depus cererea ma duc in aceeiasi zi la liceul actual dupa dosare?

| Floreenofficial a răspuns (pentru nush95):

1.Da,desi cu cat mai repede cu atat mai bine pentru ca s-ar putea sa se inchida perioada de relatii cu publicul. Daca te-ai hotarat, du-te saptamana viitoare.
2.Nu...te duci acolo la ei si vorbesti cu secretarele si crede-ma ca iti vor da ele toate informatiile.Probabil te vor pune sa o faci pe loc atunci.
3.Intai cred ca te pune sa aduci toate hartiile de la fostul liceu si abia apoi sa faci cererea sau intai faci cererea si apoi daca te accepta te pun sa te duci dupa foi sau vin ele de la fostul liceu.
La mine a fost mai usor ca m-am uitat in acelasi liceu de la o clasa la alta.Dar acum serios, nu e cine stie ce.Anunti un liceu ca il parasesti si iti iei hartiile si vii la altul te inscrii te accepta si gata.Succes!

6 răspunsuri:
| Laura1092 a răspuns:

Sa ai media mai mare decat ultimul intrat la liceu si sa mai fie locuri ( asa ne-a spus doamna de romana)

| xMellySsAx a răspuns:

Mai intai trebuie sa vorbesti cu directorul respectiv al liceului la care doresti sa te transferi.Nu stiu pe ce profil esti tu dar de ex daca vrei sa te transferi de la un profil ca filologie la un alt profil ca mate-info, trebui sa dai niste diferente. Diferentele sunt niste teste pe care le dai la materile pe care tu nu le-ai studiat la fostul tau profil.Cam asta e tot :d.