| sebyfilip a întrebat:

Ce windows mi se potriveste la pc-ul meu? am urmatoarele hardware-uri:
procesor intel pentium core 2
placa video nvidia g100
placa de sunet 7.1
placa de baza 10/100
hdd 250 gb
rami 2 gb

8 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Windows 7 x86 (32 bit) Professional

| MMihai a răspuns:

- Windows XP cu SP2 sau SP3.
- Kiwi Ubuntu Linux, în românește
- Ubuntu Linux versiunea 11.04 în românește

| DarQueen a răspuns:

Practic toate, recomand Seven pe 64 biți.

| Λndrei a răspuns:

Nu prea imi vine sa-ti recomand Windows 7 pe PC-u' tau dar eu zic sa mergi pe un Windows XP SP3.
Poate chiar un Vista SP2 dar ma indoiesc ca ai accepta versiunea aia de Windows.
Ar merge si Windows 7, eu am avut Windowsu' ala pe un PC care canta cu urmatoarele instrumentetongueendtium D 2, 66GHz, ATI X1300/X1550 de 256 MB si 1GB DDR2.Mergea ok dar se puteau observa dificultati uneori chiar majore.
Da, in final as merge pe Windows 7.

| razvangabriel96 a răspuns:

Windows 7

| Cedry2k8 a răspuns:

Ma,iti recomand Windows XP sp3(il am si e foarte bun), Windows Vista

| chirvasa a răspuns:

Buna pentru pc-ul tau e foare bun Windows 7, sau dac vreau un program de operare, care ia foarte putin din rami si este special pentru jocuri se numeste Ubunt, sau ecva de geu Pe deasupra are si o fata bele, dar men ca Windows xp 2p1, 2,3 astea sun cele mau bune pentru jocuri, sau meai un windows xp 2010 asta nu ia din resureslaughing bafta

| florin2192 a răspuns:

Windows 7 sau sp3