| StefanL a întrebat:

Cine are idee cum poti lua legatura cu un operator Orange de pe o cartela pre pay? In serviciul clienti 444 nu au optiune.

3 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Raspunsul dat de stlucian este corect.
O zi buna,
Orange Helpers

| stlucian a răspuns:

Apeleaza numarul scurt 444 de la telefonul tau mobil sau 021 203 30 33 si urmeaza instructiunile.

La orice apelare, primul pas pe care trebuie sa-l faci este sa alegi limba de comunicare apasa tasta 1 pentru romana si 2 pentru engleza. Ulterior ti se ofera posibilitatea sa alegi o tasta in functie de informatia solicitata, cu mentiunea ca dupa prezentarea informatiei, ti se ofera si optiunea de a apasa tasta 0pentru transfer la un operator.

Sursa:

https://www.orange.ro/......r/iq/26781
Intre orele 7:00-21:00, accesul la Serviciul Clienti este gratuit. Dupa ora 21.00, apelul este taxabil.

| StefanL explică (pentru stlucian):

Este de pe net raspunsul.Il gasisem si eu.Suni 444, apesi 2 pentru romana, apesi o optiune si dupa tasta 0. Ei bine nu merge. Spune la revedere dupa 3 apasari.