| dark1angel a întrebat:

Cn stie cum pot scapa de virusul trojan horse? Vreun antivirus bun ceva.

Răspuns Câştigător
| Andruşcă a răspuns:

Descarca Kaspersky Virus Removal Tool. E gratis.

http://www.kaspersky.com/antivirus-removal-tool-register

Bagi acolo adresa de mail si descarci.

7 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Majoritatea nenorocirilor informatice se adresează celor mai folosite sisteme de operare, deci celor din grupa Windows-urilor!
Dacă treci pe Linux, în loc de un Windows, ai parte de mai puține mizerii informatice.

| BMW200 a răspuns (pentru MMihai):

Da dar daca persoana respectiva e pasionat/a de jocuri nu cred ca e recomandat linux happy

| MMihai a răspuns (pentru BMW200):

Jocurile sunt jocuri și sunt niște programe de calculator.
Dacă are un hard mare ( sau 2 harduri) pune în paralel Kiwi Ubuntu Linux sau Ubuntu Linux cu Windows pe același hard. De navigat navighează pe net din Linux, și nu se umple de atâtea mizerii informatice, sau își păstrează al doilea hard cu Windows ( al doilea hard are Windows și jocuri dar se decuplează de la net, când vrea să se joace ), și deci nu navighează pe net din Windows.
Face rost de niște mizerii informatice, dar nu în același hal, ca și cum ar naviga pe net, din Windows.

| tteo92 a răspuns:

Da` intr-adevar, kaspersky te scapa de orice virus, dar nu prea face mare lucru varianta trial.
Poti sa te straduiesti un pic sa cauti si licenta la el daca tot vrei sa il ai bine.
Se gaseste pe net si gratis.

| KameliaFrumusika a răspuns:

Hmm naspa daca il ai cel mai bine o reinstalare altfel nu cred ca este vreun antivirus destul de bun sa stearga acel virus. Fundita?:*