| darkhell217 a întrebat:

Cum as putea sa sterg un folder de pe desktop prin cmd avand sistemul de operare windows 7?

3 răspunsuri:
| SuicideSilence a răspuns:

RD /S /Q "C:\Users\UserName\Desktop\Folder"

(intre Q si " este un spatiu. in locul "username" pui numele tau, iar in loc de "folder" pui numele folder-ului pe care doresti sa-l stergi

| dani0822 a răspuns:

Scrie asta in cmd:RD /S /Q "C:\Users\UserName\Desktop\Folder"( in loc de folder scrii numele dosarului)

| Vizcheck a răspuns:

Exista un program numit Unlocker ce iti permite sa stergi documentele ce nu pot fi sterse.