| SellyDemmzy a întrebat:

Cum castig puncte pe TPU.ro? Dau funditaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Răspuns Câştigător
| Andreea_1745 a răspuns:

Raspunzi la cat mai multe intrebari. Daca raspunzi inteligent si raspunsul este folositor considerat de persoana care a pus intrebarea vei primi o fundita care iti va aduce mai multe puncte. Oamneii vor vota raspunsurile tale prin:inteligent, folositor, nefolositor, amuzant si stupid.Primele doua iti aduc puncte.Si fa cat mai multe vizite pe site.si asta va creste numarul de puncte.Bafta! si nu uita ca est aici sa ajuti!

5 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Uite un fragment din regulamentul de functionare al TPU, pe care poti sa-l citesti si tu in intregime la "Intrebari frecvente":
" * Pentru postarea unui raspuns (aprobat) veti primi 50 de puncte; * pentru postarea unei intrebari nu se mai ofera niciun punct si nici pentru votarea raspunsurilor postate de altcineva;
* atunci cand un raspuns este ales castigator, cel care l-a postat primeste 100 de puncte; * pentru fiecare vot "folositor" sau "inteligent" primit, se ofera cate un punct.
De asemenea, se acorda puncte suplimentare pentru rapiditatea cu care postezi un raspuns: * primul raspuns postat pentru o intrebare valoreaza 50 de puncte; * al doilea – 40 de puncte;
* al treilea – 30 de puncte; * al patrulea – 20 puncte;
* al cincilea raspuns – 10 puncte."

| gigiro a răspuns:

Avand o activitate bogata.Raspunzi la cat mai multe intrebari, adresezi cat mai multe intrebari, dai raspunsuri care sa primeasca fundita( deci apreciate de persoana carora le-ai raspuns), apreciind cu puncte raspunsurile altor persoane.

| clauss a răspuns:

Raspunzi prima si vei castiga 50 de pucte, raspunzi a doua si castigi 40 de pucte, etc.LA o funda primita castigi o suta de pucte

| byancacool a răspuns:

Poti castiga puncte pe TPU raspunzand la intrebari este foarte simplu eu primesc puncte in fiecare la zi daca raspund la intrebari BAFTA:*