| DomnulMuratura99 a întrebat:

Cum fac sa nu imi iau bataie? vrea unu care are vreo 20 sa ma bata si sunt mai mic cu 2-3ani si mai scund si slab..eu o sa tremur daca vine ca tremur si acum..am citit ca cel care are frica mai mare loveste mereu mai tare si mai "cu pofta" e adevarat ca are adrenalina mai mare e adevarat?

9 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Tu nu trebuie sa te implici in treburile oamenilor.
Sfatul meu este sa le spui parintilor. Daca ei nu te vor baga in seama, atunci mergi la directorul scolii. Daca nici acesta nu te va baga in seama, anunta gardianul scolii si da-i cat mai multe detalii. Daca nici asa nu se rezolva, anunta politia din timp. Este de datoria noastra sa anuntam politia atunci cand suntem amenintati. Daca nu o vei anunta, va fi in totul vina ta. Ei te vor invata cum sa procedezi si cum cei rai sa fie prinsi.

| Legion7X a răspuns:

Tine la tine mereu o bâtă medie și groasă cât să încapă pe sub geacă dacă ști că ai probleme.
Sau cumpără un câine bazat cane corso, presa canario, amstaff, dog argentinian, întri cu el în orice cartier famat și te va proteja până la moarte dar și tu trebuie să-ți vezi de treabă în societate.
Mulți de asta își cumpără pentru protecție dacă au probleme ex amenințări, posibile bătăi zdravene, cazuri de înjunghieri, tâlhări în plină stradă etc

https://youtu.be/EnMWHIUS6pY
Presa canario security dog training

| ionutborcea a răspuns:

Eşte normal să îți fie frică pentru că oricărui om îi este frică când vine vorba de bătaie nu contează mărimea înălțimea, bătaia aduce adrenalina în corp e tipic nouă aşa şi dacă brei să îl bați pe 1 uităte urât la el şi înjurăl Succes!

Răspuns utilizator avertizat
| Chenderesi_Szilard_1996 a răspuns:

Lovestel cu sticla dupa cap

| LPCTSTR a răspuns (pentru Chenderesi_Szilard_1996):

Baiatul vrea sa-l bata nu sa comita o crima.
Ai grija cu raspunsuri de genul.

| Chenderesi_Szilard_1996 a răspuns:

In caz de o bruscare violenta poti folosi sprei cu piper si electrosoc...pentru aparare dupa care poti suna de la politie

| iknweverything a răspuns:

Da e adevărat ca stresul și frica stimuleaza secreția epinefrinei, ceea ce creste tensiunea arteriala și forța de contracție (cum spui tu ca lovești mai"cu pofta" ) dar eu nu m-as baza doar pe ea dacă urmeaza sa te bați și ești net inferior fizic. Sfatul meu e sa folosești adrenalina aia ca sa fugi laughing