| KosmYnTDR a întrebat:

Cum pot sa fac focul doar din niste lemne si doar atat? Sa le frec unul de altul pana obosesc si nu mai pot? Gresit! Trebuie sa am un lemn mai gros ii fac un mic danb si sum el pun un lemn mai plat (sau o coaja de copac) si pun batul gros pe lateral cu dambul in stanga sau dreapta (nu in sus sau jos) si coaja sub damb.Si cu un bat incep sa rotesc acolo. Peste cateva minute voi obtine pe coaja niste jar iar jarul ala se pune pe iasca (iasca este o... bila mai de forma unui cuib de pasare si este o acumulare de crengute sau laie uscate foarte USCATE cam chiar un cuib de pasare (tot de la Bear Grylls Discoveri... Stiati ca a facut parte din trupele speciale britanice?).

Răspuns Câştigător
| Dyller a răspuns:

Da stiam, dar tu stiai ca a escaladat Everestul sau ca este insurat si are 2 copii? Eu sunt fan Bear Grylls

2 răspunsuri:
| Ion a răspuns:

Dar care este intrebarea aici?

| KosmYnTDR explică:

OK stiam chestia cu Everestul, cu sotia si cu copii ca doar a spus-o in cateva emisiuni.