| ClauditaSmile a întrebat:

Cum se adauga un video ca dekstop backround in windows?

Răspuns Câştigător
| MilkyWAY3027 a răspuns:

La wallpaper te referi? Pe xp nu merge sa pui un video pe desktop (si cred ca si la celalalte Windows-uri e la fel) in schimb poti transforma o bucata video intr-o imagine animata de tip gif. Daca ai o imagine animata dai click dreapta pe desktop, alegi Properties, apoi apesi tabul desktop din fereastra care se deschide. Apesi butonul Browse..cauti imaginea animata apoi apesi "Apply" si "OK". Intr-adevar se poate rula un video pe desktop cu ajutorul Bs playerului (dar trebuie sa tii playerul deschis si asa poti rula filme intregi pe desktop sub shortcut-urile de pe desktop mai exact click dreapta pe Bsplayer =>Video =>Modul desktop sau mai simplu deschizi un film pe Bsplayer si apesi tasta de scurtatura "D"

| anonim_4396 a răspuns (pentru MilkyWAY3027):

Cum sa nu ruleze ca chiestea asta exista si pe telefoane cand is in standby la fel si pe computere!

| MilkyWAY3027 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cand spui "backround" inseamna Wallpaper nu "Screen Saver" fiindca tu lucrezi pe desktop si wallpaperul sta sau se misca (jpg sau gif) in backround."Screen Saverul" nu sta backround ci protejeaza ecranul. Nu esti atent la ce am scris nu am vorbit de "Screen Saver", am scris eu "Screen Saver" undeva?

4 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Cu Dreamscene poti face asta, dar iti consuma resurse:
http://www.wikihow.com/......Dreamscene

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil ca te referi la Screen Saver!
Pai poti face chiestea aia care oricine cred ca o stie dai click dreapta cand esti in Desktop/ Properties/ pe urma ati apare o fereastra mica Display Properties si acolo ai sa vezi ca scrie Screen Saver!
Dai acolo si selectezi pe urma video-ul care vrei din lista aia.
Asta e chiestea clasica!
Dar daca vrei unul misto cu ceva anume fum de tigara etc.
Astea se downloadeaza de pe net!
Uite aicea un link inainte sa downloadezi un screen saver, nu e mult de citit doar partea de jos unde scrie Instructions jos de tot 1. 2. si 3!
http://www.ehow.com/how_6077225_add-screen-saver-windows-xp.html