| Negoiu a întrebat:

Cum se poate repara un Notebook HP aproape nou cumparat din SUA care a fost scos din priza (era la incarcat) in timp ce isi facea programul de shut down si acum afiseaza "Windows service failed" si nu se mai conecteaza la internet? Are licenta Microsoft Vista.

Răspuns Câştigător
| tonkslc a răspuns:

Incearca sa il formatezi. Adica foloseste cd-ul cu Windows pentru a-l reinstala. Exista posibilitatea sa ai o partitie separata numita Recovery in calculator. Daca o ai, ruleaza programul din interior. Dupa ce se reinstaleaza Win, iti va instala automat si driverele. Sper sa iti foe de folos!

| Negoiu explică (pentru tonkslc):

Multumesc din suflet, sarut mana! Astazi 16 ian.am reusit sa rulez Recovery si totul este ca inainte! Raman dator, devotat!

2 răspunsuri:
| itsoft a răspuns:

Da s-a ars placa de retea sau sa dezinstalat placa de retea de la el
daca imi spui modelu de laptop calumea te pot ajuta eu