| Cucuriguuu a întrebat:

Daca convertesc un video care format va ocupa mai mult dintre mp4 si wmv?

(din flv in mp4/wmv)

FUNDA

(si daca se poate si un ex concret >--- din 100 mb in mp4 vine... iar in wmv vine... )

Multumesc anticipat

6 răspunsuri:
| SamSon a răspuns:

Salut! Nu stiu exact cat ocupat mai mult, dac-ar fi sa faci convert. Dar, uite. FLV, din cate stiu, are o calitate video mai buna. Si dintre mp4 si wmv, sunt sigur ca e mp4

| Cucuriguuu explică (pentru SamSon):

Nu prea ma intereseaza de calitate.
Eu am un telefon care nu suporta fformatul.flv ci doar mp4 ori wmv dar am remarcat ca daca convertez un video acesta isi mareste prea mult dimensiunea...si nu am atata memorie pe telefon (mai am doar 1 gb si ceva liber din 8 --> memoria interna de 8 gb fara loc de card) si de exemplu am convertit un fisier de tipul.flv in mp4...ei bine din 96 de mb s-a facut de 220 si nu am incercat sa convertesc acel fisier si in wmv si sunt curios daca este mai mult decat cel mp4 (adica daca ajunge cam tot la fel 220 mb din 96 mb la inceput).
Vreau sa stiu care format e mai avantajos din acest punct de vedere (mp4 sau wmv)?

| SamSon a răspuns (pentru Cucuriguuu):

Nu cred. dar merita incercat.

| WR104 a răspuns:

Deci in oricare din cazuri Wmv-ul o sa fie mult mai mare decat mp4.

| Magnifico a răspuns (pentru WR104):

Deci daca de exemplu (acelasi exemplu ca cel dat mai sus) din 96 (flv) s-a facut 220 (mp4)... formatul wmv va ocupa mai mult de 220 mb?

| WR104 a răspuns (pentru Magnifico):

Da.