| iepurash a întrebat:

Dar inainte de prima menstruatie este bine sa am o scurgere alba care miroase urat?

Răspuns Câştigător
| nicky a răspuns:

S-ar putea sa fie vorba de o infectie, cel mai bine ar fi sa mergi la un consult ginecologic.

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

O scurgere albicioasa, putin abundenta, nemirositoare la fetite in anul dinaintea primei menstruatii este normala. Daca nu respect aceste caracteristici, vorbeste cu mama ta sa mergeti la un doctor. Se poate sa ai o infectie care se trateaza usor la varsta ta.

| psiholoaga a răspuns:

O scurgere albicioasa este normala. Daca miroase urat, ai putea avea o infectie cu vreo ciuperca. Mergi la doctor; nu e atat de rau pe cat ai auzit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa faci mult eort

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E normal sa ai o scurgere alba, dar daca miroase urat nu sunt sigura ce ar putea fi, eu am mai mereu scurgere nu numai de dinaintea sau dupa menstruatie...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este ok sa o ai chiar si eu o am dar daca miroase... nu stiu cat de bine e... mai bine dutu la medic sau zi lu mami tau sa iti cumpere absorbante daca te jeneaza

| luminita_1186 a răspuns:

Da draga asta este normal poate chiar si mai multe inainte...

| iepurash explică:

Va multumesc foarte mult pentru ajutorul acordatkiss