| BlackManJe a întrebat:

De ce nu merge sunetul pe windows xp. Nici driver-ul nu este instalat, dar am luat de pe net realtek si tot nu merge. ajutati-ma ca sunt disperat.

Răspuns Câştigător
| Elennaelle a răspuns:

Nu merge asa, trebuie instalat drive'rul de sunet si atunci vei putea asculta muzica sau orice alceva! Bafta [fundita?]big grin

2 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Tu la calculator ai o placă de sunet și trebuie să instalezi driver-ele pentru ea.
Placa de sunet la mine, este în placa de bază și trebuie să îi pui driverele pentru acea placă.

| Realistu a răspuns:

Trebuie sa stii exact ce tip de placa de sunet e, incearca sa cauti Realtek AC'97, pe site-ul oficial, daca acest nu merge, tot pe site-ul lor, mai sunt si alte drivere pentru alte modele. Sper ca am ajutat.