| samur1 a întrebat:

De ce nu pot trimite pe messenger fisiere mai marisoare( de exemplu o melodie; documente mici merge), ca-mi da eroare, de primit pot, am mesenger 10 dar nu asta e pb ca pana acum a mers cu acelasi net ( romtelecom), am win 7, am reinstalat adineori dar degeaba.am arhivat si am incercat sa trimit si tot eroare. o fi ceva temporar? am viteza de download 1690 kbps, si upload 816 kbps, ar trebui sa mearga. care-i problema?

4 răspunsuri:
| Dannyjj a răspuns:

Aceasta poveste am avut-o si eu si sincer nu am aflat din ce cauza am patit asta, am reinstalat messengeru, am dezactivat firewallu, antivirusul si tot degeaba,(am facut teste de viteza testele de descarcare si urcare erau normale, cum le aveam mereu dar pe mess, eu trimiteam sau primeam cu cativa kilobiti/secunda si la mijlocul transferului dadea eroare sau rar de tot fisierul se trimitea in intregime) pana la urma am reinstalat windowsul si problema a fost rezolvata.
Ar putea fi erori, lipsa driverelor sau deteriorarea driverelor sau ai putea avea virusi.

| Onutzyk a răspuns:

Din cauza messului cred.
Mai dati-l jos o data.

fundita?

| eusefu a răspuns:

Vezi daca nu ai Firewall

| samur1 explică:

L-am dat de 3 ori... si cu mess 8 face pb