| anonim_4396 a întrebat:

De ce sunt atat de multe case de pariuri/sali de joc in Romania si de ce atat de multi jucatori? Am vazut oameni de toate profesiile/varstele pe acolo. Ma gandesc ca daca erau atat de bune (indiferent ca este ruleta/slot/pariuri sau orice altceva) si lumea castiga bani de acolo nu mai erau atat de multe… eu m-am jucat de cateva ori de distractie, dar la cum am vazut ca merg treburile consider ca nu trebuie sa joc deloc la niciun fel de joc de genul

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pentru ca multi fraieri pun botu la asa ceva.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Primul motiv e lipsa de educatie de orice fel, in special cea financiara. Totusi eu ma indoiesc ca vezi in salile de pariuri prea mult avocati, ingineri, medici etc etc.

| sierra1 a răspuns:

"De ce sunt atat de multe case de pariuri"

jocul cerere-ofertă iți răspunde exact la intrebare!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ai văzut bine. Este un gen de distracție, nu de făcut bani. Iar ca distracție costă. Am calculat eu pe Cluj ( am fost carier la păcănele, printre altele). Cifra de afaceri pe Cluj este cam de 1 milion de Euro pe lună. Iar online poate mult mai mult. Așa că este o afacere bună. De aceea sunt atât de multe.

| Wr3nch a răspuns:

Pentru ca iluzia unui castig rapid, care nu se intampla.

| johnnny123 a răspuns:

Cu cât nivelul de trai este mai scazut, cu atât oamenii sunt mai tentati să-și încerce "norocul" pentru că ei văd în asta singura speranță de a face mulți bani.

Dar binențeles că jucând nu reușesc decât să sărăcească și mai mult.

Industria pariurilor (și în general a jocurilor de noroc) este o industrie prădătoare care țintește în special categoriile cele mai vulnerabile ale populației.

| ReddY25 a răspuns:

Pt ca au devenit dependenti