| cornculapte a întrebat:

Din ce categorie fac parte alunele, migdalele, arahidele, etc? Au vreun nume in ansamblu?

8 răspunsuri:
| katala a răspuns:

@rozel are dreptate, se numesc oleaginoase!

| campanario a răspuns:

Buna.Fructe uscate!

| RwoarrxKandii a răspuns:

Fructewinking

| daniela_9291 a răspuns:

Pai nu stiu sigur dar mi-a trecut ceva prin cap cand am vazut intrebare ta...sunt cumva fructe uscate?

| Sweet00gum a răspuns:

Categoria? nuts? se refera in principal la fructele uscate din familia nucilor si include: arahide, fistic, migd
ale, nuci, caju, porumb, alune de padure, mixuri din diverse tipuri de nuts si mixuri de nuts si fructe
deshidratate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oleaginoase

Răspuns utilizator avertizat
| KryssuxD_9221 a răspuns:

Cred ca sunt numite seminte *~*