| Fanatic a întrebat:

E vreo problema daca in fiecare seara beau cam jumatate de litru de cafea? si mai beau si fumez si dimineata inainte sa merg la liceu, dimineata doar o ceasca? funda!

Răspuns Câştigător
| babzibazatu a răspuns:

Probleme pe termen scurt nu prea sunt decat insomnii... pe termen lung pot fi irascibilitate, agresivitate, insomnii repetate, neuropatie, tulburari neurologice etc. Asta se datoreaza cantitatilor mari de cofeina care ti se introduc in sange.
Totusi, comparabil cu "daca ai bea jumatate de litru de vodka in fiecare seara" (ceea ce e o caracteristica multor romani), e mai bine sa bei cafea laughing

7 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Cafeaua nu se recomandă sa fie consumata dupa ora 18, pentru a putea să dormi. Iar cantitatea este enorma pentru oricine, darămite pentru un adolescent! Cafeaua de dimineaţă,minus ţigara, nu cred că este nocivă, dacă nu eşti prin clasa a IX-a sau a X-a.

| Aesir a răspuns:

Este enorma cantitatea care ai zis-o tu, renunta acum pana nu apar probleme cu inima.Nu iti zic asta ca sa te sperii, insa ar trebui sa stii ca fiecare corp are o limita, iar tu nu ar trebui sa te grabesti sa o atingi pe a ta.

| valentingb a răspuns:

Ma steptam sa spui munca, nu liceu.
oare e o problema? nu stiu, dar din moment ce ai observat si tu...probabil. doar o ceasca e destul

| adriancraiescu a răspuns:

Da,e o problema foarte mare! Dimineata o ceasca de cafea e bine. Seara jumatate de litru?! Nu poti dormi. Fumezi?! Stiai ca fumatul provoaca cancer? Cancer=boala de plamani. Lasa-te de fumat, o sa-ti dauneze!

| Fanatic explică (pentru adriancraiescu):

De fumat imposibil, adica nici nu vreau.de cafea cred ca pot, daca incerc, adica o sa incerc

| adriancraiescu a răspuns (pentru Fanatic):

Ok,bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu nu glumesti? Din moment ce zici ca esti la liceu, inseamna ca esti o persoana tanara.Nu stiu de ce folosesti cafea,deoarece esti tanar, ai energie destula. Daca mai continui sa bei jumatate de litru de cafea seara si sa fumezi, o sa risti sa ai probleme cardiace si cu tensiunea de la o varsta frageda.Recomand sa limitezi excesul de cafea si tigari sau sa renunti de tot.SANATATEA ESTE PE PRIMUL LOC!