| Teo a întrebat:

Este adevarat ca ouale de prepelita ajuta la slabit?straight face

Răspuns Câştigător
| Beautyapple a răspuns:

Din cate stiu da pentru ca 4 oua de prepelita= 1 ou de gaina. 8 oua de prepelita = 1 ou de rata. Deci au mai putine kcal si colesterol mult mai scazut, sunt chiar recomandate in diete. Sper ca te-am ajutat.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Putin sport n-ar strica! 10 flotari, 2 km alergat(viteza1/4, 2/4...4/4 tu alegi).

| jomolino a răspuns:

Buna uita-te aici ca sa vezi la ce ajuta http://www.pro-sanatate.com/oua-de-prepelita-alimentatie/

| Mosu15 a răspuns:

Oua de prepelite sunt mai usoare decat cele de gaine, au colesterol mai mic. Si daca te tine, poti face o cura pe baza acestor oua, dar..., mai bine te duci la sala sau faci singura exercitii fizice.