| Adry05 a întrebat:

Hei!
1. Am de făcut o prezentare pentru o carte şi chiar n-am habar cu ce se mănâncă laughing. Îmi puteţi da un model sau să-mi ziceţi ce ar trebui să conţină? Dacă contează, cartea se numeşte Homo Ludens.
2. Am de făcut o compunere cu tema " dimensiuni ale jocului într-un text studiat" Voi ce înţelegeţi de aici? laughing Aş dorii o idee dacă mi-aţi putea da.
3. Ştiţi vreun gamer ROMÂN care să facă jocuri horror? Dar să fie aşa, mai pus pe glume gen Satana sau IoBagg
Mulţumesc aniticpat, răspundeţi şi dacă e vorba de doar unul din punctele menţionate, mulţumesc frumos! :3

5 răspunsuri:
| RedAppLe a răspuns:

Salutare happy.Pai la intrebarea 1 ar trebui sa prezinti cartea, sa explici despre ce e vorba in carte, ce mesaj vrea sa transmita cartea respectiva, apoi o opinie personala despre carte ( daca ti-a placut, daca nu). Ideea prezentarii cartii este de a o promova.
La intrebarea numarul 2 big grinaca nu ma insel in clasa a 9-a se studiaza Adam si Eva de Tudor Arghezi.Aici poti comenta cum a creeat Dumnezeu omul, iar Adam si Eva, fiind la inceputul existentei lor, se comporta ca niste copii si de aici dezvolti ideea.Sunt o multime de situatii in poezie de unde iti poti da seama de asta.

Iar la intrebarea 3 nu te pot ajuta din pacate sad

Oricum exercitiile de la primele doua intrebari le-am avut si eu cand eram in clasa a 9-a deci stiu cu ce se mananca laughing. Bafta!

| Adry05 explică (pentru RedAppLe):

Nu am făcut 'Adam şi Eva' Am făcut : Prefaţă (T. Arghezi ), Erasmo ( Mircea Horia Simionescu ), Computer games forever ( Mircea Cărtărescu )
Referitor la primul punct, trebuie cumva şi gen un rezumat? Pentru că e o carte de sinteză, o analiză a jocului din toate punctele de vedere deci nu prea am ce să rezum confused

| RedAppLe a răspuns:

Hmmm un pic cam diferit fata de acum 4 ani laughing dar la partea cu comentariul ar trebui sa se bazeze pe acelasi principiu ...citeste poeziile si cauta indicii tongue, iar la primul punct...nu trebuie rezumat.

| Adry05 explică (pentru RedAppLe):

Eu sunt la filologie, poate de aia. happy Tu la ce profil ai fost?

| RedAppLe a răspuns (pentru Adry05):

Sunt a 12-a la Stiintele Naturii big grin