| fanmiraculos a întrebat:

Hei! Cum as putea face un baiat sa ma lase in pace? Vine dupa mine, ma trage de par, incearca sa ma pupe pe obraz. Pur si simplu ma simt naspa, mai ales ca azi clasa l-a vazut cand m-a pupat pe obraz si au facut misto. Vreau doar sa scap de el...

Răspuns Câştigător
| JackR a răspuns:

Am o problema in a identifica daca esti baiat sau fata. In fine, presupun ca esti fata, asa ca actioneaza exact in directia opusa celei pe care o alegi instinctual. Tentatia este sa "fugi" si individul asta asteapta. Dar daca, in momentul in care incearca sa se apropie de tine, te-ai intoarce si i-ai da o replica de genul "OK, si acum ce facem?", pun pariu ca o sa ramana fara replica. Daca ii spui si ceva de genul "cauta-ma cand mai cresti un pic!", el o sa fie cel de care se va rade!

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Spune-i dirigintelui.

| fanmiraculos explică (pentru darrio2007):

I-am spus, dar imediat ce a plecat dirigintele, a luat-o de la capăt.

| darrio2007 a răspuns (pentru fanmiraculos):

La directorul scolii daca dirigintele nu il apostrofeaza.

| Adrian_Mares_1972 a răspuns:

As incerca sa te ajut eu, dar de ce nu apelezi la sfatul parintilor? Nu vrei sa afle ei sau nu crezi ca te pot ajuta ei? Am sa-ti dau unul sau mai multe sfaturi daca imi vei spune ce varsta ai, sa stiu astfel ce sfat este mai bun pentru tine.Succes!

| fanmiraculos explică (pentru Adrian_Mares_1972):

Am 12 ani, deci mda... Faza e că, chiar astăzi dirigintele l-a apostrofat, iar după ce a plecat a luat-o de la capăt. Părinții mei nu ar face nimic altceva decât să vorbească cu dirigintele meu, dar tot nu s-ar potoli. Nu e genul de persoană care ascultă de oameni...

| Adrian_Mares_1972 a răspuns:

Un raspuns bun ti-a dat si JackR. Daca nu merge varianta lui, ai putea sa-l pui la "incercare", sa-ti demonstreze ca merita atentia ta. Spune-i ca-l accepti ca un posibil prieten daca iti poate darui o planeta, daca-ti aduce un ghiveci cu o floare-de-colt, daca poate desena pe fundul Marii Negre o inimioara sau orice altceva ce ii va fi foarte greu sa o faca.Ai putea incerca sa vezi cum reactioneaza.Iar daca la cele mentionate de mine chiar reuseste sa faca fata...atunci chiar ar merita atentia ta.Succes,sa ne spui ce-ai rezolvat.

| fanmiraculos explică (pentru Adrian_Mares_1972):

Poate că o să par răutăcioasă, dar nu e genul de băiat care să merite atenție. E doar un nesuferit, după părerea mea. Mi-ar putea aduce și Luna de pe cer și tot nu i-aş oferi atenția mea.
(O să pun zilele următoare un răspuns cu ce am rezolvat)

| georgyanaaa a răspuns:

Spune-le parintilor
mai ales tata lui sa vina sa se ia de el si sa ii spuna la diriginte ca daca nu il potoleste il potoleste taicatu asa i-am facut eu la unu si pe urma dupa ce i-a spus tata dirigu s-a luat imediat de el si ia chemat parinti

| 2k18Tpu a răspuns:

Ia-ți un spray paralizant și îi dai in ochi de fata cu toți apoi mergi la diriginte.