| Pisoi_9588 a întrebat:

Hey.Am si eu o intrebare. E obligatoriu sa dai citate din text cand demonstrezi ca o opera este nuvela, schita etc?

4 răspunsuri:
| darkmitza a răspuns:

Pentru un punctaj maxim da. Spre exemplu la teza sau olimpiada te depuncteaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, depinde si de context
In general se dau citate atunci cand dai indicii de spatiu - tinp
si la caracterizari ale personajelor
winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e neaparat. insa trebuie sa aiba legatura cu povestea respectiva.
sa fie aceleasi personaje si aceeasi actiune.

| Iuly96k a răspuns:

Da! Daca vrei sa fie de nota 10 trebuie sa-l faci amplu; a trebuit sa fac si eu din astea si asa trebuie.