| bogdan1978 a întrebat:

Hey!
Mă reîntorc cu avionul in țară din Germania. Problema e ca sunt minor, din câte știu eu și am înțeles ca cetățean roman te poți întoarce cu orice minoritate in țara. Este adevărat?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca te poti intoarce in tara singur si daca esti minor, cetatean roman si ai act de identitate (carte de identitate sau pasaport).
Problema este daca compania aviatica primeste minori neinsotiti in avion, unele ii primesc pe cei peste 16 ani, altele posibil numai majori. Va trebui sa te interesezi la compania aviatica cu care vrei sa revii in Romania.

| bogdan1978 explică (pentru Ioandelasal):

Am 16 ani. Mulțumesc frumos de răspuns.

| bogdan1978 explică (pentru Ioandelasal):

Mă reîntorc cu Wizz