| katalinakarina a întrebat:

sunt putin confuza :d azi am fost la magazin si in loc sa primesc o moneda normala de 50 bani am primit una de aceeasi culoare, scrie pe ea 50 bani, pe o parte scrie 50 bani, Romania si e stema, iar pe cealalta scrie mircea cel batran 1386-1418 si e si capul lui acolo. ce e cu ea? e valabila? de abia acum am observat, nu cand eram in magazin. daca e falsa. thinking se fabrica noi monede?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, este in circulatie de anul trecut, poti vedea aici: http://www.allnumis.ro/moneda/romania/50-bani-2011-mircea-cel-batran-17863. Numai bine!

| katalinakarina explică (pentru Ioandelasal):

Da, aia e. multuuuuuumesc mult love struck

3 răspunsuri:
| MCRgurl a răspuns:

Eu am gasit una pe jos la bunica si inainte sa ma uit la data am zis:"iupiiiiiiiiiiiiii o moneda veche, o pun la pastrat" laughing si am luat-o la scoala sa le-o arat la colegi si cica:"ba fraiere avem si noi de la magazin"laughing))))))))))))))

| PanaceuUniversal a răspuns:

S-au dat in circulatie o serie de noi monede de 50 Bani!