| Andrutza_2790 a întrebat:

Imi este foarte rusine am luat paduchi de la o vecina si mama mia cumparat sampon paranix paduchii au murit dar lindenii au ramas pe firele de par si sunt foarte multi cum ii pot da jos am auzit ca daca ma spal cu apa si sare cad eu vreau sa cada va rog ajutati-ma funda+vot spuneti-mi si mie cu ce cad jos va rog!

3 răspunsuri:
| JustSmile92 a răspuns:

Nu te speria nu esti prima care ia de la cineva. Nu stiu cat de bun e paranixul dar incearca cu Parasidose. Faci asa cum scrie pe instructiuni si sigur o sa scapi. Pieptenul e pentru lindenii ramasi.

| scumpik99 a răspuns:

Ou,cred ca e aiurea, sper sa nu ti se intample din nou iar eu sa nu am niciodata(de fapt nimeni sa nu aiba).Dar poti da lindinile jos cu un piaptan des sau curatandu-le una cate una.
Succes sa nu mai ai.

| AlinaMaricescu a răspuns:

Fratele meu mai mic a luat paduchi de la scoala si ii era tare rusine.
Din cate imi aduc aminte, stiu ca mama a cautat un tratament natural pentru paduchi si ouale lor care sa nu ii afecteze scalpul sau sa ii cada parul dupa ce termina tratamentul.

A gasit la recomandarea unui doctor un Gel natural impotriva paduchilor cu ulei din arbore de ceai (Tea Tree Oil) de la Thursday Plantation.

Gelul acesta nu e ca celalalte produse sa iti curga in ochi(gen sampon) si cel mai placut e ca deja are in pachet un pieptan special pentru paduchi.

Efectele s-au vazut foarte repede, chiar de la prima utilizare. Fratele meu a scapat complet si repede de paduchi si oaule lor.

Imi aduc aminte ca mama era tare multumita de produs, ca a scapat natural de paduchi si chiar ii povestea unei prietene despre cat de eficient este produsul si ce bine miroase.

Puphappy