| ErzaUzumaki a întrebat:

Imi puteti recomanda si mie cateva anime-uri care merita vazute?
am vazut Naruto,naruto shippuden,bleach, inuyasha, fairy tail.
P.S. 1)as dori si o mica descriere la ele
2)poate sa fie orice gen, dar sa nu fie horor
3)sa nu fie death nte, atack on titan, pentru ca am urmarit si nu mi-au plaut
4)sa aiba minim 25 de episoade
porobabil o sa ziceti ca sunt nebuna ca am atatea pretentii si ca sunt nou venita dar asta sunt.

Răspuns Câştigător
| RoCkKiD a răspuns:

Deci iti plac cele de aventuri.

1.Berserk..vechi dar genial. Din apcate cred ca ar eu parte putin mia horror dar nu aia e ideea
2. 7deadly sins
3. Black clover, inca ruleaza si pare dragut
4. Nu stiu cum de nu ai vazut seria Dragon Ball
5 Seria Full metal Alchemist
6. Seria Monogatari
7. Rouroni Kenshin (a rulat si pe antena unu mai demult sub numele de Sarmurai X)
8. My hero academia. speram la un sezon 3
9. One punch man..trebuie vazut
10. Seria Fate/stay night (sunt mai multe)
11. Jojo's bizarre adventures..vechi dar clasic
12. Seria Hellsing. putin sper horror dar din nou..clasic
13. Kino no tabi (si ala vechi si cel de anul trecut)
14. Noragami
15. Trigun
16. Swordart
17. Pokemon
18. Yu Yu Hakusho
19. Shaman King
20. Akame Ga kill

Nu sunt in ordine si nu sunt toate pe care am vrut sa le pun (doar ca lista devenea prea lunga). Multe din ele sunt un fel de clasice pentru ca nu stiu exact tot ce ai vazut deci selectezi tu ce vrei.

| ErzaUzumaki explică (pentru RoCkKiD):

Mersi.de black clover stiu si il urmaresc.
am vazut fullmetal alechimist, samurai x, my hero akademia, noragami, swordartsi shaman king
am auzit de dragon ball dar nu gasesc clasicul, z, si mai era unul nu mai stiu cum se numea, eu am gasit doar gt si super.deaceea m-am enervat si nu l-am mai urmarit.

mersi pentru anime-uri o sa le urmaresc pe restul

| ErzaUzumaki explică (pentru RoCkKiD):

Stiu si am vazut deja jumatate din ele. multumesc o sa le urmaresc pe celelalte

6 răspunsuri:
| BlackRose03 a răspuns:

Sakurasou no Pet na Kanojo(este despre un baiat care sta la un cămin normal.Intr'o zi aduce o pisica pe care refuza s-o lase, majoritatea caminelor refuzand sa tina elevi cu animale de companie, iar din acest motiv e transferat la un cămin pentru nebuni.Fiecare dintre acele persoane de acolo desi ciudata are un mare talent si a celebru/a.Intr-o zi este pus sa ia dintr-un aeroport pe sora directoarei căminului, o expertă la desen care cam da semne de autism.Acel băiat este obligat s-o ajute fiind noul sau tutore.Desi la inceput spunea ca uraste situatia in care se afla incepe sa se ataseze de acele persoane,devin buni prieteni, ia nastere o poveste de dragoste intre baiat si fata aia anormala, iar el depune tot efortul sa ajunga la nivelul lor, sa devina si el expert intr-un domeniu, motiv pentru care deseori e gelos pe talentul prietenilor sai si al fetei de care ii place, simtindu-se exclus.Este foarte funny), Another (are doar 12 episoade, dar e ok.A prea mult de explicat si nu am chef sau timp), Parasyte(sunt adusi din spatiu niste paraziti ce pun stăpânire pe corpurile oamenilor, intrand in ei si devorandu-le creierul, deoarece oamenii sunt o amenintare pentru Pamant si trebuie eliminati.Un baiat se juca intr-o seara pe calculator cand unul dintre acesti paraziti i-a intrat in brat.Acesta a luat un cablu si l-a impiedicat sa ajunga la creier. Ziua urmatoare se trezeste cu o mana vorbitoare.Afla care este situatia si decide sa ucida parazitii inainte ca acestia sa puna capat umanitatii),Highschool DxD (hentai, supranatural, acțiune...), Kuzu no Honkai (echi, trist), Gintama (e considerat ca fiind cel mai funny anime.Are in jur de 700-800 de episoade),My little Monster,Prison School,BTOOM,Your Lie in April,Kaichou wa Maid-sama,Shiki,Blood C,Ore Monogatari,Kimi no Wa /Koe no Katachi (sunt amandoua filme, trebuie sa le vezi.Mi-au placut mai mult ca majoritatea anime-urilor văzute, in special Koe no Katachi), Magi, Nanatzu no Taizan (Seven Deadly Sins), Say I love you,...

| ionutborcea a răspuns:

Naruto next generation boruto
Accer world
The dragonaut the resonance

Răspuns utilizator avertizat