| Amoniac a întrebat:

Imi puteti zice si mie cum pot face comentariul unei poezi?

Răspuns Câştigător
| SabsAbina a răspuns:

Pai depinde de poezia careia trebuie sa-i faci comentariu, dar la un comentariu incepi cu nij date dsp poezia repectiva, adica cand a aparut, unde a fost pubilcata prima data si asa mai departe, apoi discuti dsp tema poeziei, mesajul pe care poetul il transmite, apoi dai exemple de nij figuri de stil din poezie sh rolul acestora in poezie sh apoi ai putea sa iei poezia pe strofe sh sa spui la fiecare strofa ce reprezinta sau ce incearca poetul sa scoata in evidentza in acea strofa, iar la sf poti sa inchei cu parerea ta personala dsp poezie. big grin sper ca te-am ajutat big grin

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!

Apeși pe butonul portocaliu pe care scrie răspunde din partea dreaptă a răspunsului.

| Amoniac explică (pentru anonim_4396):

Ce legatura are asta cu ce am cerut eu? thinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru Amoniac):

Nu ai spus ce fel de comentariu si pe ce site, pe site-ul TPU ca sa adaugi un comentariiu asta trebuie sa faci.

| Amoniac explică (pentru anonim_4396):

Scz greseala mea.

| Sufletzeliubit a răspuns:

Depinde de care poezie. raspunde-mi si poate reusesc sa te ajut happy

| Amoniac explică (pentru Sufletzeliubit):

Poi nu stiu ce poezie eu ziceam asa in general big grin... oricum mersi

| Sufletzeliubit a răspuns (pentru Amoniac):

Pai zi-mi genu si iti fac comentariul tongue

| Amoniac explică (pentru Sufletzeliubit):

Cati ani ai?

| Sufletzeliubit a răspuns (pentru Amoniac):

Aproape 17, de ce?

| Sufletzeliubit a răspuns (pentru Amoniac):

17.dc?tongue

| andramarina a răspuns:

Pai sub poza scrie lasati un comentariu si scriti ce aveti de scris.