| alexandra2859 a întrebat:

Buna TPU imi puteti spune niste poezi foarte triste sau ceva trist?

Răspuns Câştigător
| DrunkenRat a răspuns:

Ce te-a apucat mai? laughing deci, cele mai triste chestii pe care le stiu (in afara de temele la mate) sunt poeziile lui Bacovia. Sau uita-te la un film " a walk to remember "

| alexandra2859 explică (pentru DrunkenRat):

Cum e filmul este de groaza?

3 răspunsuri:
| blackdragon_7370 a răspuns:

Incearca poeziile lui Bacovia, poate ceva de Arghezi sau daca este vorba de cartii La rascruce de vanturi, Invitatie la vals, Tess D´Urberville(in special finalul acestor cartii este trist)Sau chiar Romanul adolescentului miop- este impregnat desyul de puternic cu acest sentiment(P.S. te face sa te simti mediocru)

Întrebări recente