| Adelina0519 a întrebat:

In 1970 Robert White a mutat creierul de la o maimuta la alta,ceea ce ma duce ca peste peste milioane de ani si creierul uman poate fi intr-un pc sau ceva de genul si sa traiasca pana cand terra nu va mai fi! asta ma duce la o concluzie,viata dupa moarte nu exista,pentyru ca altfel nu am putea face asta si hawking a zis ca se poate face asta, ganditi-va ca in milioane de ani va fi si mai evoluata tehnologia! ce parere aveti:?

1 răspuns:
| doctorandus a răspuns:

Nu cred ca o fiinta simulata electronic este o fiinta reala.