| ReZiSTorr a întrebat:

Merita sa bag windows 7 pe 1gb ram? cat gb ii trebuie pentru instalare? Dau funda pentru un raspuns bun.Sau ce windows 7 care consuma putine resurse stiti? Windows XP e vechi. de asta vreau windows 7.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-ti recomand sa instalezi pe 1 GB ram.Asa facusem si eu, si abia mi se misca sageata de la Mouse! Dar cu jocurile.Normal,PC-urile vechi folosesc XP.Eu zic sa vinzi Calculatorul tau, mai strangi niste bani pe langa aia, si cumperi unul nou.

| ReZiSTorr explică (pentru rgx):

Pot sa joc si jocuri daca am doar 1gb ram?

| rgx a răspuns (pentru ReZiSTorr):

Mai greu cu jocurile... mai cumpara o placuta de 1 gb.ca sa poti juca si tu ceva!

| Eclipse a răspuns:

Poti juca unele jocuri pe 1 gb ram, dar sa nu te astepti la performanta chiar mare, iti recomand, daca ai DDR3 in special sa mai cumperi 3 gb ram si nu mai ai probleme. Daca ai DDR2, inca se mai gaseste, dar iesi mai scump.

| JustM3JustABoy a răspuns:

O sa iti mearga nu perfect dar o sa iti mearga. Poti mari cantitatea de memorie virtuala de la 1gb la 2gb, nu o sa iti arate 2gb ram dar o sa functioneze aproape ca 2gb de ram. Gasesti pe youtube cum se face, daca nu gasesti iti spun eu. Funda?

| Cipri112 a răspuns:

Eu am PC-u cu 512 ram, si am Windows 7, trebuie sa imi mai cumpar 2 sau 4, doar cu 1 gb sau 512 cum am eu nu are rost., nu o sa poti juca nimic fain, doar jocuri mai mici.