| katy a întrebat:

Nu-mi gasesc certificatul de nastere as putea sa-l declar pierdut si sa-mi fac altul? cum se face?

Răspuns Câştigător
| Amylee_1318 a răspuns:

Mergi la primarie, trebuie sa platesti o taxa si un timbru, iti trebuie o copie dupa buletin si cam atat cred daca nu ma insel. Ti-l da cam intr-o zi, eu l-am primit in cel putin 3 ore de cand am depus actele. Trebuie sa te duci si sa te interesezi cam ce acte iti trebuiesc ca sa il poti schimba.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

La primarie in registrul de date personale iti faciliteaza un nou certificat de nastere.

| ღRαmøOoღ a răspuns:

Da te duci la politie si declari certificatul tau de nastere pierdut.Ei ii vor spune ce sa faci si unde sa te duci happy

| MariaMonica a răspuns:

Te duci la Starea Civila unde ti s-a facut certificatul de nastere cu buletinul.E posibil sa ti se ceara o taxa pentru ca l-ai pierdut, din cate stiu de la unele persoane. :* Fundita? love struck